Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?

Türkiye'de bir çok web sitesi, SEO veya diğer hizmetlerimizden faydalanan müşterilerimizin genel sorusu olan sosyal medya danışmanlığını sizler için mümkün olduğunca kısa biçimde açıklamaya çalışacağız.

Kısaca açıklamak gerekirse firmanızın Dijital dünyadaki yüzü oluyoruz diyebiliriz. Sosyal medya danışmanlığı hizmetimizden faydalanan müşterilerimizin tüm sosyal medya hesaplarını kullanıcı dostu ve pazarlamaya yönelik içeriklerle besliyoruz. SMM(Social Media Marketing) yani sosyal medya pazarlama hakkında detaylı bilgiyi Wikipedia sayfasından bulabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınızı sizler için yönetim potansiyel müşteri odaklı sponsorlu reklamlar ile destekledikten sonra sattığınız ürün veya hizmetin doğru kişilere ulaşmasının yanı sıra sosyal medya takipçi sayınız da buna oranla daha hızlı bir şekilde artacaktır. Aşağıda örnek vermek gerekirse sosyal medya danışmanlığını üstlendiğimiz Altıneller Okulları firmasının son 1 yıldaki büyümesini görebiliriz. 1 yıl önce 400+ sayfa üyesi, haftalık 1500+ erişimi olan Facebook hesabının son durumu aşağıda görülmektedir.


Tabiki bir çok web firması “sahte üye” çekerek sayfaları birden yükseltebilmektedir. Bunlar sosyal medya hesaplarınıza oldukça zarar verecektir. Bu yüzden bizlerden olamasa bile satın aldığınız hizmet sonrası takipçilerinizin “organik” bir şekilde yükselip yükselmediğini mutlaka kontrol ediniz.