Dijital Pazarlama ve Reklam Stratejileri

Dijital Pazarlama ve Reklam Stratejileri Nedir?

Pazarlama, müşteri ihtiyaçlarını tanımlamak ön görmek ve kar ederek memnun etmekten sorumlu olan yönetim sürecidir. Bunu dijital ve internet platformlarında yapılmasına Dijital Pazarlama ve Reklam Stratejileri denir.

Atul Gawande'nin yazmış olduğu Checklist Manifesto adlı kitabını okuduysanız, kitabın başındaki çocuğun hastanedeki başına gelenleri bilirsiniz. Çocuk doktorların yapması gereken koşulların tek tek yapılması sayesinde 2 hafta yoğun bakımda kaldıktan sonra kurtuluyor. Bunun dijital pazarlama stratejileri ile ne alakası var diyebilirsiniz. Fakat aslında bire bir aynı. Uzun yıllar yaşaması gereken bir şirketiniz var ve onun devamlılığı için hangi stratejiyi hangi sıra ile yapılmasını çok iyi bilen ve uygulayan dijital pazarlama uzmanına ihtiyacınız var. 
Bizler yapılması gerekenleri sırasıyla her aşamada kontrol ederek uyguluyoruz. Sıfır hata projemiz sizin için devrededir. Gelin bunları tek tek inceleyelim.

İç Seo Uygulaması

1) Web sitenizin iç seo'su yapılmadan hiç bir dijital reklam ya da dijital pazarlama stratejisine girmemelisiniz. Bu aşamada meta description ve meta title en iyi şekilde hazır hale getirilmelidir.
Kırık linklerinizin olmadığını kontrol ettiğimiz aşamaya geldik, tabi ki uzman kadromuz doğru programlarla zamanı doğru kullanacaktır.

Hedef Kitle Analizi

2) Rekabet ettiğiniz firmalar incelenecek sonra firmanız ile ilgili gerekli bilgiler toplanacak. Bu aşamada hedef kitleniz belirlenecek ve potansiyel müşterilerinize dokunulabileceğiniz doğru sosyal medyalar seçilecektir.

Funnel Kurulumu

3) Funnel sistemini kurma aşamalarına geçilecektir. Bu aşamada ekibimiz potansiyel müşterilerinizle iletişime geçebileceğiniz verileri toplayacaktır. Bu verilerin önemini herkes bilir fakat nasıl toplanacağını bilemez. Çok kısa zamanda bir çok hedef kitlenize ulaştırdığımızı görünce çok şaşıracaksınız.

Dış Seo Yapılandırılması

4) Dış Seo yapılmasına artık hazırız. Google'ın profesyonel firmalardan beklediği çalışmaları uygulayacağız. Nerelerden backlink ve tanıtıcı reklam alacağınızı açıklayacağız.Doğru kaynaklardan alınan bu çalışmalar sayesinde sitenizi ziyaret eden kişi sayısı artacaktır. Doğru tercihin sizin firmanızın olduğunu içerik kalitesi gösterecektir. Dolaysıyla bu aşamaya kadar gelmeden (ysni iç seo aşamasında) içerikleriniz ve sunmuş olduğunuz ürün veya hizmetin müşterilerinizin beklentilerini karşıladığını kanıtlamış olacağız. Size kalan tek şey müşterilerinizden gelen telefonları açmak ve satışı sonlandırmak. 

Ziyaretçi Davranışlarının Raporlanması

5) Web sitenize yerleştirdiğimiz kodlar sayesinde sitenizi ziyaret eden kişilerin web sitenizi nasıl kullandığını inceleyip eksikleri raporlayacağız. Bu eksikler düzelince web sitenizde kalma süresi artacak ve daha fazla müşteriniz sitenizi görme şansı elde edecek.

Sosyal Medya Reklamlarının Yönetilmesi

6) Dijital Reklam Bütçenizi oluşturup yeni müşteriler kazanma çalışmaları yapacağız.

Bu süreci tamamladığımızda gerçekten göreceksiniz ki bu işi profesyoneller yapınca çok daha farklı sonuçlar alınabiliyormuş.

Not: İstenilen satışlara ulaşınca dijital pazarlama ve reklam stratejilerini bırakmayın. Unutmayın Coca Cola gibi bir şirket bile her yıl milyonlarca dolar Dijital Pazarlama ve Reklam Stratejileri uygulamaktadır. Herkes tarafından bilinmesine rağmen bu stratejileri uygulamaya devam ediyor. Başarılarınızın devamı ve sürdürülebilir kazançlar için doğru ajanslar ile çalışın.